Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Kategoria: SCE w Dębnie Administrator

b_200_150_16777215_00_images_komunia17_p6040275-jpg.jpgDzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej Towarzystwa salezjańskiego im. św. Jana Bosko biorą udział w różnorodnych uroczystościach. Stawiamy na wszechstronny rozwój naszych wychowanków, jednym z aspektów jest też duchowość i życie religijne.

 

 

4 czerwca miała miejsce bardzo ważne wydarzenie I Komunia Święta Dominika ucznia klasy III, którego przygotowywał katecheta ks. Mateusz Macinkiewicz SDB. Dyrektor Szkoły ks. Wojciech Lipowicz i Dyrektor Placówki Regionalnej Opiekuńczo-Terapeutycznej p. Joanna Krzyżowska, poprosili Proboszcza Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła – ks. Henryka Łąckiego SDB o udzielenie I Komunii Świętej.

Na uroczystości była obecna nie tylko najbliższa rodzina naszego ucznia, ale także Dyrekcja i wychowawcy z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie, Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele ze Szkół Specjalnych. Dominik Przeżył swoją I Komunię Świętą bardzo radośnie, wspierali go w tym dniu inni uczniowie i wychowankowie szkoły i placówki regionalnej. Po uroczystości w kaplicy Kościelnej zaproszeni goście udali się na poczęstunek do placówki regionalnej, aby wspólnie uczcić tę piękną uroczystość.